Informacje

Informacje

Billboardy promocyjne zachęcą przedsiębiorców do strefy gospodarczej? Będzie ich 10

Strefa Gospodarcza Tarnowskie Gory

Prace w strefie gospodarczej nareszcie zakończone. Jeszcze dzisiaj pojawią się ogłoszenia o przetargach na sprzedaż terenów inwestycyjnych. Żeby zachęcić przedsiębiorców do lokowania tu swoich firm, Tarnowskie Góry postawią dziesięć billboardów promocyjnych na terenie naszego województwa. 

Prace w strefie gospodarczej przy ul. Polnej dobiegły już końca. Dzisiaj pojawią się ogłoszenia o przetargach na sprzedaż terenów inwestycyjnych. Otwarcie ofert nastąpi w dniach 28 - 29 września. W sierpniu natomiast ruszy kampania promocyjna strefy, która ma zachęcić przedsiębiorców do lokowania tu swoich firm. 

- Jesteśmy miastem, w którym dobrze się mieszka, ciągle przeżywamy boom mieszkaniowy. Teraz pora na sfinalizowanie kolejnego z naszych priorytetów, jakim jest wzmożony rozwój gospodarczy gminy. Szacujemy, że dzięki powstałym w strefie firmom uda się utworzyć od 250 do 500 nowych miejsc pracy - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza ds. gospodarczych.

Strefa gospodarcza na 10 billboardach

Tereny inwestycyjne mają być promowane na 10 billboardach, które zostaną rozlokowane w różnych miejscach na terenie naszego województwa. Tablice reklamowe staną przy DK 11, DK 78 w promieniu 25 km od Tarnowskich Gór. Będą widoczne także przy DK 78 w promieniu do 25 km od lotniska Katowice – Pyrzowice, a także przy autostradach A1 i A4 na terenie województwa śląskiego. Billboardy pojawią się również w Tarnowskich Górach, w Katowicach, Częstochowie, Gliwicach i Zabrzu, w granicach administracyjnych miast przy drogach wylotowych. 

Cena będzie tylko jednym z elementów, jakie będziemy brać pod uwagę. W ocenie oferty dodatkowe punkty przyznawać będziemy małym i średnim firmom. W doborze inwestorów będziemy także premiować firmy przyjazne środowisku naturalnemu - mówi Piotr Skrabaczewski. - Działki są w stu procentach przygotowane dla inwestorów, mają dostęp do wody, kanalizacji, ciepła systemowego i zasilania energetycznego - dodaje.

Przypomnijmy, że teren strefy inwestycyjnej to 6,5 hektara ziemi, położonej przy ulicy Polnej, pomiędzy dawnym Tagorem i Faserem. Do nieruchomości będzie można się dostać łącznikiem do ulicy Nakielskiej, który nosi nazwę ul. Kazimierza Zachnika. Na uzbrojonym przez gminę terenie wydzielono cztery działki dla przedsiębiorców. W pełni uzbrojone tereny mają powierzchnię od 2,1 ha (największa) do 0,6 ha (najmniejsza). 

fot. UM Tarnowskie Góry 

Search