header newses

Informacje

Informacje

Brutalne pobicie i kradzież w gminie Ożarowice. Czeka ich 12 lat za kratami

Previous Next

Policjanci z Pyrzowic aresztowali przestępców, którzy obrabowali mieszkankę powiatu tarnogórskiego. Są podejrzani o rozboje, kradzież zuchwałą oraz zniszczenie mienia.

Koniec samowoli 

Mężczyzna z Bytomia oraz kobieta z Piekar Śląskich od grudnia okradali 52-letnią mieszkankę gminy Ożarowice. Z jej domu wynieśli wiele sprzętów: rower, piec kuchenny, pralki, zmywarkę oraz telefony komórkowe. Łączna wartość przedmiotów wynosiła około 6,5 tysiąca złotych. Niestety złodziejom to nie wystarczyło. Zjawili się u swojej ofiary po raz drugi. Tym razem zabrali kartę bankomatową, kilkaset złotych i lodówkę. Na dodatek pobili kobietę pięściami po głowie. 

Sprawą cały czas zajmowali się policjanci, którzy sprawdzając pozyskane informacje, próbowali namierzyć sprawców. Ponadto rejon, w którym zamieszkiwała pokrzywdzona 52-latka, był często sprawdzany przez policyjne patrole - informują mundurowi.

W nocy z poniedziałku na wtorek przestępcy postanowili znów okraść kobietę. Mieli jednak mniej szczęścia niż poprzednio. W domu poszkodowanej zastali ich policjanci. Złodzieje tłumaczyli, że chcieli pomóc w naprawie awarii pieca, ale funkcjonariusze postanowili zatrzymać sprawców. 

W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli karty bankomatowe i dokumenty należące do 52-latki oraz skradziony wcześniej sprzęt agd. Policjanci z Pyrzowic odzyskali mienie i przekazali je prawowitej właścicielce - oświadczają przedstawiciele służb.

Wczoraj, 24 lutego prokurator przedstawił zarzuty dwóm zatrzymanym osobom. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował sprawców na trzy miesiące. Za szereg przestępstw: rozboje, kradzież i kradzież zuchwałą, a także zniszczenie mienia, mężczyznę czeka do 12 lat pozbawienia wolności. Kobieta może spędzić w więzieniu więcej czasu, ponieważ działała w warunkach recydywy.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Search