header newses

Informacje

Informacje

Chcą szyć odzież ochronną. Zakłady Odzieżowe w Tarnowskich Górach zgłaszają chęć pomocy

Szycie

Szyją garnitury, ale chcą również produkować odzież ochronną. Zakłady Odzieżowe w Tarnowskich Górach zgłaszają chęć pomocy. 

To jeszcze nie jest pewne, ale Zakłady Odzieżowe w Tarnowskich Górach są już w pełnej gotowości. Co prawda zajmują się szyciem garniturów, jednak firma wyraziła chęć podjęcia się wyzwania aby szyć odzież ochronną.

-  Otrzymujemy już próbki i projekty, które ułatwią nam produkcję odzieży i masek ochronnych – mówi Artur Morawiec, prezes Zakładów Odzieżowych Tarnowskie Góry – Moi technicy starają się o ich odwzorowanie. Chcemy zrobić szablony żeby móc zacząć produkcję. Kłopotem jest zdobycie materiałów, ponieważ mamy zupełnie inne na zakładzie. Przyznam szczerze, że nie jest łatwo je zdobyć, ponieważ są one w bardzo deficytowych ilościach – dodaje. 

Firma rozesłała już ofertę współpracy do różnych urzędów, ale jeszcze nic nie jest pewne.

- Jesteśmy w dyskusji z bardzo dużą ilością podmiotów i nie wiem co z tego wyjdzie. Trudno powiedzieć kiedy będziemy mogli zacząć coś robić i w jakiej ilości. Myślę, że to wszystko się okaże w ciągu najbliższych dni. Zapotrzebowanie jest duże, Zakłady Odzieżowe chętnie pomogą w walce z koronawirusem – mówi Artur Morawiec. 

Search