Informacje

Informacje

Tarnowskie Góry: policja szukała desperata. Mężczyzna uciekł ze szpitala

Samobojca Tarnowskie Gory

Mieszkający w naszym mieście mężczyzna zaginął. Desperata na czas odnaleźli funkcjonariusze.

Sprawna akcja policji uratowała mu życie 

W poniedziałek, 12 kwietnia około godziny 22:00 dyżurny tarnogórskiej komendy otrzymał powiadomienie, że pewien mieszkaniec potrzebuje pomocy. Na miejsce skierowano mundurowych. Faktycznie, 30-latek nie był w dobrej kondycji psychicznej, sam mówił o zamiarze odebrania sobie życia. Policjanci postanowili poprosić o wsparcie ratowników medycznych, którzy zabrali tarnogórzanina do szpitala. 

Niestety jego pobyt w placówce nie trwał długo. Personel medyczny powiadomił przedstawicieli służb, że desperat uciekł w pobliskie pola. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. 

- Do działań poszukiwawczych zaangażował wszystkich będących w służbie policjantów. Patrolowcy, a także policjanci komórek kryminalnych rozpoczęli ustalenia. Do pomocy ruszyli również policjanci z katowickiego oddziału prewencji oraz przewodnik psa służbowego z Częstochowy. Łącznie w poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów, którzy przeszukiwali pobliskie pola, lasy i skwery - relacjonowali funkcjonariusze. 

Mężczyznę udało się znaleźć po trzech godzinach poszukiwań. Policjanci zdążyli na czas. Desperat ukrył się w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Tarnogórzanin został przewieziony do izby wytrzeźwień. Później oddano go pod opiekę specjalistom.

Nie bój się poprosić o pomoc

Okres długotrwałego lock downu powoduje, że wiele osób nie tylko odczuwa przygnębienie, ale nawet wpada w depresję. Pamiętajmy, że nie musimy zostawać sami z tym problemem. 

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego - nie każdy jednak ma przyjazne lub świadome otoczenie, które pomoże z niego wyjść, doradzi, jak rozwiązać problemy lub wesprze w samodzielnym rozwiązywaniu trudności. Można to zmienić, wybierając się do specjalistów (psychologów, psychiatrów) działających między innymi w każdej poradni zdrowia psychicznego - tłumaczą przedstawiciele służb. 

W Tarnowskich Górach funkcjonują dwie poradnie, gdzie możemy zapytać o bezpłatne spotkanie z psychologiem. Placówki te znajdziemy przy ul. Piłsudskiego 16 oraz ul. Pyskowickiej 47-51. Pomocą służą także osoby działające w ramach Kryzysowego Telefonu Zaufania (nr 116 123) oraz Młodzieżowego Telefonu Zaufania (nr 116 111).

Search