Informacje

Informacje

Dachowanie samochodu w Kaletach na ulicy Koszęcińskiej

Dachowaloooo

Na ulicy Koszęcińskiej w Kaletach doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Kierowca toyoty, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji, kierowca został ukarany mandatem.

Dzisiaj tuż po godzinie 8.00 na ulicy Koszęcińskiej w Kaletach 33-letni kierowca toyoty, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji, mieszkaniec powiatu tarnogórskiego został ukarany mandatem.

Policja apeluje o bezpieczną jazdę. Należy pamiętać o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Do dachowania pojazdu może dojść nawet przy niewielkiej prędkości. Jest bardzo niebezpieczne, ponieważ powoduje, że ludzie i przedmioty zaczną się przemieszczać nabierając "zabójczej" masy. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem jazdy usunąć z kabiny wszystkie niezabezpieczone, luźne przedmioty, które w momencie wypadku stanowią ogromne zagrożenie.Będą się one przemieszczać z wielką siłą i uderzać we wszystko, co napotkają na drodze. Najlepiej wszystkie rzeczy przechowywać więc w bagażniku.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

61 600266

Search