Informacje

Informacje

Jest szansa na darmowe bilety do Zabytkowej Kopalni Srebra

Kopalniasrebra

Mieszkańcy Śląska mogą zdobyć 4500 darmowych biletów na zwiedzanie z przewodnikiem Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Co zrobić by je otrzymać?

Zagłosuj na projekt

Aby rozdanie biletów stało się możliwe należy zagłosować na projekt „Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem obiektów światowego dziedzictwa UNESCO – Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach”. Pomysł zostałby zrealizowany w ramach środków z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysłodawcą projektu było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, która zarządza Zabytkową Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga. Projekt ma na celu przybliżyć szerszemu gronu ludzi, jak cenne i piękne zabytki mamy na wyciągnięcie ręki.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna umożliwiająca zwiedzanie podziemi dawnej kopalni kruszców srebronośnych. W czasie niesamowitej wędrówki turyści mogą oglądać pochodzące z XVIII I XIX wieku przodki górnicze, narzędzia oraz ówczesne stanowiska pracy. Na terenie Kopalni znajdują się: sala kinow0-konferencyjna,restauracja, sklepy z pamiątkami i minerałami oraz parking. Od 2017 roku jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

To nie jest już pierwsza pula darmowych biletów dotyczących zwiedzania tarnogórskich zabytków. Z okazji 3. rocznicy wpisania tarnogórskich zabytków pogórniczych na listę UNESCO miasto Tarnogórskie Góry ufundowało 1526 darmowych biletów dla mieszkańców. Aby rozdanie darmowych biletów znów było możliwe, należy wejść na stronę: https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/2, wejść w zakładkę „Zadania o zasięgu wojewódzkim” i zagłosować na projekt „Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem obiektów światowego dziedzictwa UNESCO – Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach”.

fot. kopalniasrebra.pl

Search