Informacje

Informacje

Dezynfekcja w Tarnowskich Górach? Jest interpelacja

Dezynfekcja

Radny Janusz Śnietka złożył elektroniczną interpelację w sprawie dezynfekcji miejskiej przestrzeni w czasie epidemii koronawirusa. Takie rozwiązanie wprowadziły już inne śląskie miasta jak chociażby sąsiedni Bytom, Chorzów czy Świętochłowice. 

- W związku z licznymi prośbami i zapytaniami mieszkańców Tarnowskich Gór, złożyłem wczoraj elektroniczną interpelację w sprawie: dezynfekcji miejskiej przestrzeni w czasie epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 - informuje radny Janusz Śnietka. - W Tarnowskich Górach na dzień dzisiejszy mamy potwierdzone już 5 osób zakażonych (dane ze strony Urzędu Miasta Tarnowskie Góry) - dadaje.

Dezynfekcje mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Nie wszyscy mieszkańcy mogą zostać w domu z powodu pracy, a dzięki tym działaniom moglibyśmy się przyczynić do zmniejszenia ich szansy na zachorowanie - czytamy w interpelacji. 

Dezynfekcja jest już w innych śląskich miastach 


Taką dezynfekcję przeprowadzają już inne miasta na Śląsku, jak chociażby w sąsiednim Bytomiu. W tym mieście Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej przystąpił do wielkiej akcji dezynfekcji wiat przystankowych. Prace obejmowały 60 wiat rozsianych na terenie miasta. Czyszczenie zakończyło się nocą z niedzieli na poniedziałek. Również Chorzów zlecił dezynfekcję wszystkich przystanków na terenie miasta. Wcześniej, jako pierwsze na takie rozwiązanie zdecydowały się Świętochłowice, Zabrze, Katowice czy Sosnowiec.fot. Hubert Klimek / UM Bytom

Search