Informacje

Informacje

Koronawirus w TG: Dwóch pacjentów z podejrzeniem, zarażona piekarzanka pracowała w TG, wójt Świerklańca zarażony koronawirusem

Kkkk

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym leży dwóch pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Lekarze czekają na wyniki testów. W Piekarach Śląskich pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia - mieszanka pracowała w Tarnowskich Górach. Wójt Świerklańca zarażony koronawirusem. 

Wczoraj pialiśmy o pacjencie na Oddziale Neurologicznym, u którego lekarze podejrzewają zakażenie koronawirusem. Dzisiaj prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, Leszek Jagodziński poinformował nas, że w szpitalu jest druga pacjentka z podejrzeniem zarażenia.

-  W tej chwili mamy też drugą pacjentkę na internię. Czekamy teraz na weryfikację wyniku - mówi Leszek Jagodziński. - Niestety weryfikacja trwa bardzo długo - dodaje.  Wyniki mogą pojawić się nawet do 100 godzin. 


Wójt Świerklańca zarażony koronawirusem 

Marek Cyl, wójt Świerklańca poinformował, że jest zarażony koronawirusem. 

- Ostatnie trzy dni, kiedy czekałem na wyniki testu na koronawirusa, były dla mnie bardzo trudne i to nie tylko ze względu na podłe samopoczucie, ale i psychicznie - czytamy w jego poście. - Dzisiaj, kiedy dowiedziałem się, że test dał wynik pozytywny, poczucie fizyczne moim zdaniem się poprawia, gorączka nie męczy mnie tak jak przez te parę dni. Tylko z psychiką jest trudno, kiedy mam świadomość z iloma osobami, ze względu na pełnioną funkcję, miałem kontakt w ostatnim czasie. Bardzo mi przykro z tego powodu - dodaje. 

Wójt prosi, żeby wszyscy, którzy mieli z nim kontakt w ciągu ostatnich trzech tygodni, skontaktowali się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Jak podaje urząd wojewódzki po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych chorzowskiego szpitala wójt może się leczyć w swoim domu. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia wirusem.

Piekarzanka zarażona koronawirusem. Pracowała w Tarnowskich Górach 

- Niestety mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Piekarach Śląskich - informuje Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich - Pani źle się czuła, od 13 marca przebywała na kwarantannie, stwierdzono u niej zarażenie koronawirusem. Pracuje w Tarnowskich Górach, a jest mieszkanką Piekar Śląskich. Zarażona osoba nie miała z nikim kontaktu z zagranicy, także musiała zarazić się gdzieś indziej, nie bezpośrednio w kontakcie z jakimś swoim znajomym - dodaje.  


Search