header newses

Informacje

Informacje

AKTUALIZACJA: zakażony jeden z pracowników tarnogórskiego szpitala, zakażona piekarzanka jest pracownikiem tarnogórskiego ZUS-u

Ccv

Jeden z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala w Tarnowskich Górach jest zakażony koronawirusem. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach podało informację, że zakażona jest mieszkanka Krupskiego Młyna. Zakażona piekarzanka, która pracowała w Tarnowskich Górach okazała się być pracowniczką ZUS-u. Wyniki badań pacjentki z Oddziału Wewnętrznego WSP S.A., u której podejrzewano zakażenie nie wykazały obecności koronawirusa.AKTUALIZACJA:

Jeden z pracowników tarnogórskiego szpitala chory na koronawirusa

Jeden z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach jest chory na koronawirusa. Stan pracownika jest dobry, obecnie przebywa na kwarantannie domowej i jest w stałym kontakcie z sanepidem. Szpital opracowuje aktualnie listę osób, które mogły być w bezpośrednim kontakcie z zarażonym, a także listę osób kontaktowanych pośrednio. U wszystkich osób ma zostać wykonany test na koronawirusa. 


Mieszkanka Krupskiego Młyna zakażona koronawirusem 


Jak podaje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, mamy kolejny przypadek zakażenia COVID-19. To mieszkanka gminy Krupski Młyn. Aktualny bilans koronawirusa w powiecie tarnogórskim to 8 potwierdzonych zakażeń.

Zakażona piekarzanka, która pracowała w Tarnowskich Górach jest pracownikiem ZUS-u

- Niestety mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Piekarach Śląskich - informował na facebook'u Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich - Pani źle się czuła, od 13 marca przebywała na kwarantannie, stwierdzono u niej zarażenie koronawirusem. Pracuje w Tarnowskich Górach, a jest mieszkanką Piekar Śląskich. Zarażona osoba nie miała z nikim kontaktu z zagranicy, także musiała zarazić się gdzieś indziej, nie bezpośrednio w kontakcie z jakimś swoim znajomym - dodaje. 

Okazało się, że mieszkanka Piekar Śląskich pracowała w tarnogórskim ZUS-ie. Jak podaje regionalna rzeczniczka prasowa ZUS-u w województwie śląskim, Beata Kopczyńska, nie miała bezpośredniego kontaktu z klientami. Cztery osoby, które miały z nią kontakt zostały objęte kwarantanną.
Wcześniej pisaliśmy: 


Kolejna osoba z powiatu tarnogórskiego jest zakażona koronawirusem. To kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Znamy też wyniki testu pacjentki w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym, u której lekarze podejrzewali zakażenie. Na szczęście wynik wyszedł negatywny. 

Zarażona mieszkanka powiatu tarnogórskiego jest w ciężkim stanie. Aktualnie jest hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Testy u pacjentki, u której podejrzewano zakażenie negatywne

Starostwo Powiatowe informuje, że wyniki badań pacjentki z Oddziału Wewnętrznego WSP S.A., u której podejrzewano zakażenie wirusem SARS-CoV-2 nie wykazały obecności koronawirusa.

Search