header newses

Informacje

Informacje

Gaz na ulicy Piastowskiej. Fałszywy alarm?

Niedawno pisaliśmy o tym, jak w Tarnowskich Górach odnotowano podwyższony poziom gazu. Dziś mogło dojść do podobnej sytuacji.

Służby interweniowały 

Rano przy ulicy Piastowskiej 8 tarnogórzanie zaczęli odczuwać silny zapach gazu. Oczywiście niebezpiecznie jest lekceważyć takie sytuacje. Na miejsce wezwano odpowiednie służby. Jak poinformował nas oficer prasowy mł. kpt. mgr inż. Wojciech Poloczek, w akcji wzięło udział dwudziestu strażaków.  

By ułatwić pracę przybyłych służb, zablokowano ruch samochodowy na ulicy. Na szczęście, po wykonaniu odpowiednich pomiarów, uznano, że był to fałszywy alarm. Jednak po ostatnich doświadczeniach przy ulicy Strzeleckiej uznano, iż warto sprawdzić, czy instalacja działa sprawnie.  

Mało brakowało 

1 września jeden z przechodniów wyczuł silny zapach gazu w centrum Tarnowskich Gór. Przybyli na miejsce strażacy zmierzyli poziom stężenia gazu. Stwierdzono, że grozi ono wybuchem. Do pomocy wezwano gazowników, którzy wykonali wykop. Przed rozpoczęciem prac, zamknięto dla ruchu ulicę. Na wszelki wypadek z pobliskich budynków wyewakuowano sześć osób. 

Niebezpieczną sytuację udało się szybko opanować. Gazownicy znaleźli i zabezpieczyli nieszczelny zawór. Strażacy sprawdzili również poziom gazu w pobliskich budynkach. Podziękowania należą się także tarnogórzaninowi. Dzięki jego telefonowi możliwe było szybkie i profesjonalne usunięcie awarii. 

 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search