Informacje

Informacje

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji REPTY nie zostanie przekształcone w szpital zakaźny

Gcr Repty1

Jak podaje Urząd Miasta w Tarnowskich Górach, Górnośląskie Centrum Rehabilitacji REPTY nie zostanie przekształcone w szpital zakaźny. Wszystko zaczęło się od wpisu radnego Michała Sporonia, który twierdził, że Górnośląskie Centrum Rehabilitacji REPTY ma zostać przekształcone w szpital zakaźny.

- Drugą placówką, która stanie na froncie walki z tą niebezpieczną chorobą ma być GCR, który rzekomo w całości przekształcony zostać ma w szpital zakaźny. Docierają do mnie niepokojące informacje odnośnie tego, że placówka nie jest przygotowana na taką sytuację - brakuje specjalistów do 20 nieużywanych dotychczas respiratorów, brakuje środków ochrony - pisze Michał Sporoń. 

Urząd Miasta dementuje te informacje. 

- W województwie śląskim wyznaczone są dwa szpitale jednoimienne skierowane do leczenia chorych z koronawirusem: Racibórz i Tychy. Apelujemy do mieszkańców miasta o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji – fakenews. Takie informacje powodują niepotrzebną panikę naszej lokalnej społeczności i skutkują niepotrzebnymi napięciami społecznymi - wyjaśniają urzędnicy. 

Michał Sporoń zamierza skierować konkretne pismo w sprawie wykorzystania sprzętu i zabezpieczenia higienicznego w szpitalu. 

- W poniedziałek wpłynie odpowiednie pismo, bezpośrednio do samego Dyrektora, lub list polecony za potwierdzeniem, w tej sprawie ( w zależności od dostępu do Dyrektora w tym Szpitalu). Przedstawię Państwu sytuację oraz treść pisma - zapowiadał radny. fot. Jan Mehlich/ lic: CC BY-SA 3.0/ Repty - Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

Search