Informacje

Informacje

Groźny wypadek. Ranną rowerzystkę przewieziono do szpitala

Policjaaaa1

Na ulicy Bytomskiej w miejscowości Wieszowa wczoraj została potrącona rowerzystka. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Do wypadku z udziałem rowerzystki doszło wczoraj około godziny 14.30. Obsługujący to zdarzenie policjanci wstępnie ustalili, że 18-letnia kierująca samochodem marki Fiat Punto, na rondzie, nie zachowała należytej odległości i potrąciła kierującą jednośladem - 63-letnią kobietę. Mieszkanka Zabrza z obrażeniami ręki trafiła do szpitala. Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

Pogoda za oknem sprzyja wycieczkom rowerowym, dlatego każdego dnia na drogach można spotkać wielu cyklistów. Niestety nie każda podróż na dwóch kółkach kończy się szczęśliwie i to zarówno z winy kierowców samochodów, jak i samych rowerzystów. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zdarzenia drogowego dla rowerzysty mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Search