header newses

Informacje

Informacje

Izabela Domogała zarażona koronawirusem. Co to oznacza dla Urzędu Marszałkowskiego?

Koronawirus Izabela Domogala

Urząd Marszałkowski podał dziś oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, że członkini Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała zaraziła się koronawirusem. Jakub Chełstowski komentuje sprawę. 

Wirus w Zarządzie 

W obowiązki i kompetencje Izabeli Domogały wchodzi między innymi temat śląskiej służby zdrowia. Ze względu na pełnione zadania zdecydowała się na wykonanie testów na obecność koronawirusa. Niestety badanie dało wynik pozytywny. Urząd Marszałkowski informuje, że członkini zarządu czuje się dobrze. Obecnie przebywa w izolacji. Jakie ma to skutki dla śląskiej instytucji?

Sytuacja nie wpływa na funkcjonowanie Zarządu Województwa. Od wielu miesięcy posiedzenia odbywają się w sposób zdalny - czytamy w oświadczeniu placówki. - Spotkania bezpośrednie ograniczane są do minimum. Wszystkie zadania są realizowane na bieżąco. Kompetencje pani Izabeli Domagały zostały podzielone w ramach Zarządu - tłumaczą urzędnicy.

Władze województwa wobec pandemii

- Wszystkim mieszkańcom województwa przypominam o noszeniu maseczek, dystansie społecznym oraz dezynfekcji. Troszczymy się o siebie i drugiego człowieka - apeluje marszałek Jakub Chełstowski. - Pani Izabeli Domogale, w imieniu własnym oraz całego Zarządu, życzę szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił - dodaje. 

Jeszcze wczoraj Izabela Domogała informowała o akcji na rzecz pracowników systemu pomocy społecznej. Polega ona na wykonaniu ponad 4500 darmowych testów na obecność koronawirusa. Projekt szacowany jest na kwotę 3 milionów złotych. Na jego realizację udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Kto może zgłosić chęć udziału w badaniach?

  • powiatowe centra pomocy rodzinie
  • ośrodki pomocy społecznej
  • domy pomocy społecznej
  • ośrodki wsparcia (placówki dla osób z zaburzeniami psychicznymi, dzienne domy pomocy, domy dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, schroniska dla osób bezdomnych oraz kluby samopomocy)
  • ośrodki interwencji kryzysowej i placówki specjalistycznego poradnictwa

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć TUTAJ.

Zarząd podjął kolejną inicjatywę w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Tym razem jest ona skierowana do pracowników systemu pomocy i integracji społecznej - informowała niedawno Izabela Domogała. - Już dzisiaj zapraszamy kierowników jednostek do kontaktu z ROPS celem umówienia terminu badań - zachęcała członkini Zarządu.

fot. Izabela Domogała

Search