header newses

Informacje

Informacje

Jechał po pijaku i wciskał policjantom łapówkę

Pijany kierowca jechał samochodem mając 2,5 promila alkoholu we krwi. Gdy został przyłapany na gorącym uczynku, próbował dać policjantom łapówkę. Może dostać nawet 8 lat za kratami. 

W poniedziałek przed godziną 19.00, 45-latek jechał audi całą szerokością drogi wojewódzkiej nr 908. Jeden z zaniepokojonych kierowców postanowił zadzwonić na policję. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce interwencji. Wskazanego kierowcę zatrzymali na ulicy Karola w Tarnowskich Górach. 

Okazało się, że mężczyzna jest mieszkańcem powiatu dzierżoniowskiego. Woń alkoholu od kierowcy było czuć od razu. Po przebadaniu 45 latka alkomatem okazało się, że ma on blisko 2,5 promila we krwi! 

Wyciągnął 600 zł...

Kierowca wiedząc jakie czekają go konsekwencje, wyciągnął plik banknotów, a dokładnie 600 zł. Próbował wręczyć pieniądze policjantom w zamian za zapomnienie o sprawie.  Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, ale pijany kierowca nie odpuszczał i nadal sugerował, aby stróże prawa wzięli 600 złotych. Policjanci zatrzymali 45-latka.

Wczoraj mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego usłyszał zarzuty. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za przestępstwo korupcyjne. 45-latek może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

- Dziękujemy zgłaszającemu, który zareagował na zagrożenie. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może zapobiec tragedii - dziękują tarnogórscy policjanci. 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search