Informacje

Informacje

Kalety - Gmina Przyjazna Rowerzystom

0001 13553106883 20201124 203211 0000

Znane z turystyki rowerowej miasto z naszego powiatu po raz kolejny otrzymało honorowe wyróżnienie. Zaszczytny tytuł przypadł Kaletom.

Jedyni w województwie

W ubiegły weekend odbyły się ogólnopolskie targi Bike-Expo. Ze względu na obostrzenia, wydarzenie zorganizowano w formie zdalnej. Tradycyjnie rozstrzygnięto również konkurs mający za zadanie popularyzację samorządów, które aktywnie działają na rzecz turystyki rowerowej. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazł się także reprezentant naszego powiatu - miasto Kalety. 

- Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania wszystkim turystom kolarzom za nominację i ponowne docenienie naszego miasta jako atrakcyjnego pod kątem turystyki kolarskiej - oświadczą Urząd Miasta. - Utwierdza to tylko w przekonaniu, że rozwój infrastruktury rowerowej w Kaletach jest potrzebny i jest dobrze obranym kierunkiem turystyki naszego miasta - dodaje. 

Tytuł "Gmina Przyjazna Rowerzystom" przypadł Kaletom nie po raz pierwszy. Warto podkreślić, że w tym roku żadna inna gmina naszego województwie nie pojawiła się na liście laureatów. Coroczne przedsięwzięcie organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oraz Targi Kielce.

- Konkurs zainicjowany w ramach Roku Turystyki Rowerowej ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, wydają rowerowe mapy lub przewodniki - opowiadają koordynatorzy.

Search