Informacje

Informacje

Koduj z Gigantami - bezpłatne, ogólnopolskie warsztaty programowania

Już po raz trzeci w Tarnowskich Górach dzieci i młodzież w wieku szkolnym będzie mogła wziąć udział w darmowych warsztatach programowania, które odbędą się 20 września. 

"KODUJ Z GIGANTAMI" to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w 54 miastach w Polsce, mające na celu promowanie idei programowania wśród młodych ludzi. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Tarnowskich Gór.

Doskonała okazja żeby nauczyć się programowania 

Wydarzenie jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii przez młodych ludzi. Warsztaty “KODUJ Z GIGANTAMI” są połączeniem dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

W tym roku warsztaty odbędą się w niedzielę 20 września w sali szkoleniowej Gigantów Programowania przy ul. Gliwickiej 35 w Tarnowskich Górach. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, przewidziane są również interaktywne zajęcia online w małych grupach.

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

• uczestnicy 7-9 lat: SCRATCH
• uczestnicy 10-12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR
• uczestnicy 13-15 oraz 16-18 lat: C#, VISUAL STUDIO

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest indywidualna rejestracja każdego uczestnika poprzez formularz zgłoszeniowy, a liczba miejsc jest ograniczona. Każdy kto chce wziąć udział w wydarzeniu musi wypłenić formularz dostępny TUTAJ

Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji, Burmistrz Tarnowskich Gór oraz włodarze wszystkich miast, w których wydarzenie będzie się odbywać.

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search