Informacje

Informacje

Kolejne Dino w Tarnowskich Górach? Wniosek czeka na rozpatrzenie

Tarnowskie Gory Nowe Dino

W naszym mieście może pojawić się kolejny punkt sieci sklepów Dino. Gdzie miałby stanąć planowany budynek?

Trzecie Dino w TG

W listopadzie Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach zarejestrował wniosek o pozwolenie na budowę obiektu o przeznaczeniu handlowo-usługowym. Inwestor to znane przedsiębiorstwo Dino Polska S.A. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, w naszym mieście może rozpocząć działalność kolejny market.

Na miejsce budowy wybrano działkę przy ulicy Mickiewicza naprzeciwko stadionu TS Gwarek. Dobra lokalizacja? Z pewnością ciekawa, zważywszy na fakt, że w pobliżu funkcjonuje przecież supermarket Carrefour. W przyszłości oba obiektu dzieliłoby zaledwie sześć minut marszu. Jednak w Tarnowskich Górach tego typu inwestycje to nie nowość. Warto przypomnieć chociażby decyzję o wybudowaniu Kauflandu przy ulicy Zagórskiej w bliskim sąsiedztwie Tesco.

Planowany sklep Dino nie będzie pierwszym marketem tej sieci na terenie miasta. Jeden z nich zajdziemy w dzielnicy Bobrowniki Śląskie przy ulicy Bolesława Śmiałego. W drugim obiekcie zakupy robią mieszkańcy Lasowic (ul. Andersa). Przedsiębiorstwo posiada także swoje punkty na terenie kilku gmin powiatu tarnogórskiego: w Radzionkowie (ul. Zofii Nałkowskiej), Świerklańcu (ul. Radzionkowska), Ożarowicach (ul. Tarnogórska), Miasteczku Śląskim (ul. Dworcowa), a także w Kaletach (ul. 1 Maja). 

Search