header newses

Informacje

Informacje

Kolejne zestawy komputerów trafią do uczniów

Studia

Do uczniów z powiatu tarnogórskiego trafi 10 zestawów komputerowych przekazanych przez Górnośląską Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości w Chorzowie. Komputery służyły kiedyś do zadań biurowych, teraz mają pomóc uczniom w nauce zdalnej. 

Powiat tarnogórski dostanie zestaw 10 komputerów stacjonarnych. Dzięki Tarnogórskiemu Stowarzyszeniu Obywatelskiemu do uczniów trafią komputery z Górnośląskiej Wyższej Szkoły przedsiębiorczości, które służyły niegdyś do zadań biurowych. Otrzymane laptopy wyposażono między innymi w 4GB pamięci RAM, 17 calowy monitor oraz system operacyjny Microsoft Windows 10. Konfiguracja ta powinna wystarczyć do większości zadań takich jak np. przeglądanie stron internetowych, czy obsługa pakietu biurowego. 

- Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie przekaże komputery uczniom, których rodziny nie stać na ich zakup, a są one niezbędne do nauki w ramach e-learningu. O pomoc w ustaleniu najbardziej potrzebujących osób zwrócimy się do pomiotów, które posiadać mogą wiedzę w tym temacie. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się dotrzeć do uczniów, którzy najbardziej potrzebują pomocy - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Search