header newses

Informacje

Informacje

Kolejny pracownik tarnogórskiego szpitala zakażony koronawirusem

Koronaaa

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach dostał wyniki badań personelu i pacjentów oddziału neurologicznego. Zakażona jest jedna osoba. 

W piątek wieczorem pobrano wymazy zarówno od pacjentów jak też personelu Oddziału Neurologii w kierunku zakażenia koronawirusem. Niestety jeden wynik testu okazał się być pozytywny. 


- U pozostałego personelu na szczęście wyniki były ujemne - informuje Leszek Jagodziński, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. - W porozumieniu z inspektorem Sanepidu oraz Panem Dr Jerzym Rdesem, który aktualnie pełni obowiązki zastępcy ds. Lecznictwa, rozpocząłem procedurę „ewakuacji” zakażonej osoby na kwarantannę. Celowo używam słownictwa wojskowego, bo to naprawdę jest pewnego rodzaju wojna. Zakażona osoba z personelu nie wyraziła zgody na przewiezienie do zabezpieczonego - na rzecz Szpitala przez Starostowo Powiatowe miejsca izolacji (hotelu „Drabek”) i po zorganizowaniu wyspecjalizowanej karetki WPR, została przewieziona do domu. Osoba ta czuje się dość dobrze, jestem z nią w stałym kontakcie telefonicznym - dodaje. 

Wszystkie wyniki pacjentów przebywających na Oddziale Neurologii w kierunku koronawirusa są ujemne. Szpital rozpocznie więc akcję
dyslokacji pacjentów i personelu oraz dezynfekcji Oddziału.

Aktualnie są cztery przypadki zakażenia koronawirusem wśród personelu. Duża część medyków jest na kwarantannie z powodu  kontaktu z tymi osobami. 

- U większości z osób przebywających na kwarantannie, w tym mojej osobie, wykonano wymazy, więc mam nadzieję, że wyniki będą jutro - informuje Leszek Jagodziński. 

Search