header newses

Informacje

Informacje

Koniec z biwakowaniem nad Chechłem. Kąpiele tylko na własną odpowiedzialność

Chechło

Przez epidemię koronawirusa nad Chechłem w tym roku nie pobiwakujemy, a kąpać się będziemy mogli tylko na własną odpowiedzialność. Z użytku zostaną wyłączone kąpieliska i pole biwakowe przy ul. Rekreacyjnej.

Przez epidemię koronawirusa z użytku zostaną wyłączone miejsca wyznaczone do kąpieli oraz pole biwakowe przy ul. Rekreacyjnej. Powstanie za to parking, który będzie otwarty od 8.00 - 22.00. Można na nim przebywać, plażować, zrobić grilla, ognisko etc., ale bez możliwości pozostania na noc - informuje gmina. Brama wjazdowa na parking będzie zamykana o równej 22. 

Za wjazd i postój na parkingu obowiązuje opłata w wysokości 8 zł za cały dzień w tygodniu oraz 15 zł za cały dzień w weekend. Osoby, które przyjadą samochodem z przyczepą będą musiały zapłacić już 30 zł. Opłata za postój na parkingu niestety nie zwalnia z dokonania wcześniejszej opłaty za wjazd na teren ośrodka wypoczynkowego. 

- Osoby, które w tym sezonie kąpią się w Zalewie, robią to na własną odpowiedzialność. Epidemia pokrzyżowała przygotowania do sezonu letniego i Gmina Świerklaniec musiała zrezygnować z organizacji tymczasowych kąpielisk strzeżonych przez ratowników - czytamy na stronie gminy. 

Mimo że kąpieliska są zamknięte, akwen będzie monitorować Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ponadto w weekendy i święta będą zabezpieczać teren również jednostki OSP, które mają stacjonować na polu biwakowym. W sezonie letnim gmina ma także w planach wesprzeć finansowo dodatkowe patrole policji. 

- Ze względu na stan epidemii w dalszym ciągu obowiązuje nas zasada dystansu społecznego. Przypominamy, że bezpieczna odległość od innych ludzi to 2m. Jeśli nie ma możliwości zachowania dystansu, obowiązuje nas (nawet na świeżym powietrzu) zakrywanie ust i nosa. Apelujemy do użytkowników Zalewu Nakło-Chechło o rozwagę. Pamiętajmy, że nasze zdrowie i życie są najważniejsze, dlatego dbajmy o bezpieczeństwo. Stosujmy się do zaleceń i rozwagą korzystajmy akwenu. Wypoczywajmy odpowiedzialnie! - apeluje gmina. 

fot. Zalew Chechło-Nakło/fb

Search