Informacje

Informacje

Koronawirus w urzędzie przy Sienkiewicza. Trzech pracowników zakażonych

Covid

Trzech pracowników tarnogórskiego magistratu przy ul. Sienkiewicza jest zakażonych koronawirusem. Wszyscy pracownicy mający kontakt z zakażonymi zostali przebadani i przebywają w domach. Postanowiono zamknąć budynek do odwołania. 

Testy na COVID-19, które zrobiono w sobotę, wykryły zakażenie koronawirusem u trzech pracowników tarnogórskiego magistratu przy ul. Sienkiewicza. Wszyscy pracownicy mający kontakt z zakażonymi zostali przebadani i przebywają w domach. Postanowiono zamknąć budynek do odwołania. 

- Z powodu wykrycia przypadku koronawirusa od poniedziałku 20 lipca 2020 r. do odwołania budynek Urzędu Miejskiego przy ul. Sienkiewicza jest zamknięty dla mieszkańców. Obsługa w sprawach niecierpiących zwłoki będzie odbywać się na korytarzu po uprzednim umówieniu się telefonicznym - informuje tarnogórski magistrat. 

W związku z zaistniałą sytuacją, wprowadzono nowe obostrzenia. Wszystkie urzędowe sprawy mogą być załatwianie zdalnie czyli za pośrednictwem internetu, telefonów i platform ePUAP. Kasa przy ul. Sienkiewicza zostaje zamknięta, wpłaty można uiszczać w kasie znajdującej się w budynku Urzędu na Rynku. Pisma, które nie wymagają potwierdzenia należy wrzucać do urny ustawionej przez wejściem do budynku Urzędu przy ul. Sienkiewicza. Można je także składać w Ratuszu, trzeba jednak pamiętać, żeby dokumenty znajdowały się w zaklejonej kopercie. 

Do wszystkich budynków Urzędu będą wpuszczane tylko osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem. Przypominamy, że konieczne jest również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie min. 2 metrów.

- Z góry dziękujemy za zrozumienie i zastosowanie się do niniejszej prośby, ponieważ nasze odpowiedzialne zachowania mają pomóc chronić nas wszystkich przed groźną infekcją i zachorowaniem - wyjaśniają urzędnicy. 

Numery kontaktowe do wydziałów znajdujących się w budynku przy ul. Sienkiewicza można znaleźć TUTAJ 

Search