header newses

Informacje

Informacje

Kradł paliwo ze stacji benzynowych. Grozi mu 10 lat więzienia

Policja złapała 30-latka, który ukradł paliwo ze stacji benzynowych na terenie Świerklańca, Miasteczka Śląskiego i innych okolicznych miejscowości.Teraz grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

Złapany 30-latek kradł paliwo już od grudnia z różnych stacji benzynowych. Okradł między innymi stację w Świerklańcu, gdzie po zatankowaniu samochodu, pospiesznie odjeżdżając, potrącił próbującą go zatrzymać pracownicę stacji. Żeby zatrzymać przestępcę, kryminalni z Radzionkowa przeglądali zapisy z monitoringów stacji na których tankował mężczyzna poruszający się samochodem osobowym marki KIA. Materiałów video było bardzo dużo, ponieważ mężczyzna odwiedzał takie obiekty w Miasteczku Śląskim, Pyrzowicach, Rybniku, Gliwicach i wielu innych miejscowościach. Policja ustaliła, że mężczyzna poruszał się samochodami marki Renault, Honda i Ford. Sprawca przed kradzieżami mocował do samochodu wcześniej skradzione tablice rejestracyjne. Samochód marki KIA zamówiła w wypożyczalni partnerka mężczyzny. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali mężczyznę, który podjechał wypożyczoną KIA pod dom kobiety. W trakcie przeszukania znaleziono w aucie plastikowy pojemnik z paliwem, kominiarkę i skradzione z terenu Będzina tablice rejestracyjne.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił sądowi wydać decyzję o zastosowaniu najostrzejszego środka zapobiegawczego i tymczasowo aresztował 30-latka na trzy miesiące. 25-latka z Będzina została natomiast objęta przez prokuratora policyjnym dozorem.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search