header newses

Informacje

Informacje

Limuzyna na szynach z utrudnieniami. Przez złomiarzy

Dworzec Tg

Od kilku dni pasażerowie pociągów relacji Tarnowskie Góry - Katowice muszą borykać się z utrudnieniami. Z powodu kradzieży sieci trakcyjnej na trasie obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Pociąg uderzył w słup

Wieczorem w poniedziałek 5 kwietnia miało miejsce groźne zdarzenie na torach w Chorzowie. W wyniku działalności złodziei złomu doszło do pochylenia słupa sieci trakcyjnej, w który później uderzył przejeżdżający pociąg z Tarnowskich Gór do Katowic. Uderzenie było tak silne, że przewróciły się cztery kolejne słupy trakcyjne. Uszkodzeniu uległo również 400 metrów sieci. Na miejsce wysłano Straż Pożarną oraz Policję i ewakuowano ponad 20 pasażerów, których przewieziono autobusem do Katowic. Na szczęście nikt z podróżnych, ani obsługi pociągu nie został poszkodowany.

Kolizja spowodowała jednak poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Dopiero następnego dnia rano przy pomocy lokomotywy spalinowej udało się ściągnąć uszkodzony skład, który blokował tor. Mimo to przywrócenie ruchu planowane jest dopiero w sobotę rano.

Kolejarze pracują całą dobę

W tej chwili kolejarze pracują w pocie czoła, aby naprawić szkody, jakie spowodowali złomiarze. Prowadzenie robót utrudnia lokalizacja torowiska w przekopie, obok którego znajdują się mury oporowe. Dojazd na miejsce jest możliwy tylko po torach. Prace wykonuje maksymalna liczba zespołów, które będą działać także nocą.

Do wydrążenia fundamentów pod nowe konstrukcje sieci trakcyjnej wykorzystano specjalistyczny sprzęt i specjalne pociągi, przy pomocy których przygotowano fundamenty i dowożony jest materiał na miejsce. Zespół pociągu sieciowego dokonał przegląd sąsiednich konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej. W akcji są trzy pociągi sieciowe oraz dwa pojazdy dwudrogowe (jeżdżące po torach i drogach). Jak poinformowały dziś PKP Polskie Linie Kolejowe, rozpoczęto już montowanie konstrukcji sieci trakcyjnej na zabudowanych palach.

Obowiązuje komunikacja zastępcza na trasie Bytom - Chorzów Batory

Na czas prowadzonych robót obowiązuje komunikacja zastępcza. Pociągi z Tarnowskich Gór dojeżdżają do Bytomia, gdzie na tamtejszym dworcu następuje przesiadka do podstawionego autobusu, który zawozi pasażerów na stację Chorzów Batory, a tam podróżni znów przesiadają się do pociągu i nim kontynuują jazdę już do samych Katowic.

Pod całodobowym numerem infolinii Kolei Śląskich - 32 428 88 88 - można uzyskać aktualne i szczegółowe informacje na temat komunikacji zastępczej oraz rozkładu jazdy.

Search