Informacje

Informacje

Majowe świętowanie. Jak będzie wyglądać 3 Maja w tym roku?

Polish

W tym roku majowe świętowanie będzie wyglądać nieco inaczej. Nie będzie tradycyjnego rajdu z polską flagą. 3 maja o godz. 11.15 w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona zostanie msza święta za Ojczyznę. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi wziąć może w niej udział 40 osób. 


- Z uwagi na epidemię koronawirusa majowe święta będziemy w tym roku obchodzić w nieco inny sposób. Sytuacja epidemiologiczna nie pozwala nam na zorganizowanie 2 maja, jak to mieliśmy w zwyczaju od lat, rajdu z polską flagą. Zapraszamy tarnogórzan do świętowania w sposób bardziej osobisty. Ubierzcie biało-czerwone ubrania, przystrójcie domy kolorami naszej flagi i podzielcie się tymi kolorami przez umieszczenie zdjęć np. w internecie! - zachęca tarnogórski magistrat. 

3 maja o godz. 11.15 w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiona zostanie msza święta za Ojczyznę. Zgodnie z wytycznymi sanitarnymi wziąć może w niej udział 40 osób.

Można też uczestniczyć we mszy poprzez transmisję online: https://www.youtube.com/channel/UCqGBdCV6hXi-xdYz7qaVJKQ

Przed uroczystością przedstawiciele władz miasta złożą kwiaty i zapalą znicze pod tablicami pamięci przy kościele oraz pod Dzwonnicą Gwarków.

- Przypomnijmy również - początek maja to czas ważnych świąt i wspomnień. Z 2 na 3 maja 1921 roku rozpoczęło się III Powstanie Śląskie, które doprowadziło do zmian w zakresie wytyczenia zasięgu terenu Górnego Śląska przyznanego Polsce. Zmian znaczących, gdyż zaplecze przemysłowe na Śląsku w znaczącym stopniu zaważyło na możliwościach rozwoju II Rzeczpospolitej. Oddajmy hołd powstańcom śląskim odwiedzając powstańcze mogiły i pomniki w Reptach Śląskich, Strzybnicy i Pniowcu oraz na cmentarzu św. Anny w Tarnowskich Górach - zachęca Urząd Miasta. 

Search