header newses

Informacje

Informacje

Maseczki dla seniorów wrzucane do skrzynek pocztowych

Maseczkaaaa

Mieszkańcy Osada Jana otrzymali pierwsze darmowe maseczki uszyte przez Rękodzielne Tarnogórzanki. Dostarczyli je wolontariusze Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. Wszystkie były w kopertach i trafiły do skrzynek pocztowych mieszkańców, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie. 

Maseczki trafiły do seniorów z Osada Jana w ramach wspólnej akcji Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego i Rękodzielnych Tarnogórzanek. Wszystkie maseczki były dostarczane przez wolontariuszy bezkontaktowo, w kopertach - bezpośrednio do skrzynek pocztowych mieszkańców, którzy zgłosili zapotrzebowanie.

Rękodzielne Tarnogórzanki w ramach akcji szycia maseczek dla szpitali, przychodni i innych podmiotów niosących pomoc przygotowały już ponad 5000 bawełnianych maseczek. Przypominamy, że od 16 kwietnia maseczki będą musieli nosić wszyscy, którzy zamierzają wyjść z domu.

- W odpowiedzi na ten fakt, wspólnie z Rękodzielnymi Tarnogórzankami, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, uruchomiliśmy pilotażowy program dostarczania bezpłatnych maseczek do mieszkańców Tarnowskich Gór. Na początku zaczęliśmy od Osada Jana, ale nie wykluczamy, że w miarę zapotrzebowania zasięg akcji będzie rozszerzony - czytamy na stronie stowarzyszenia. 

Zamówienia bezpłatnych maseczek dokonać można pod numerem telefonu 782-308-963.

Search