header newses

Informacje

Informacje

Maseczki dla seniorów wrzucane do skrzynek pocztowych

Mieszkańcy Osada Jana otrzymali pierwsze darmowe maseczki uszyte przez Rękodzielne Tarnogórzanki. Dostarczyli je wolontariusze Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego. Wszystkie były w kopertach i trafiły do skrzynek pocztowych mieszkańców, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie. 

Maseczki trafiły do seniorów z Osada Jana w ramach wspólnej akcji Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego i Rękodzielnych Tarnogórzanek. Wszystkie maseczki były dostarczane przez wolontariuszy bezkontaktowo, w kopertach - bezpośrednio do skrzynek pocztowych mieszkańców, którzy zgłosili zapotrzebowanie.

Rękodzielne Tarnogórzanki w ramach akcji szycia maseczek dla szpitali, przychodni i innych podmiotów niosących pomoc przygotowały już ponad 5000 bawełnianych maseczek. Przypominamy, że od 16 kwietnia maseczki będą musieli nosić wszyscy, którzy zamierzają wyjść z domu.

- W odpowiedzi na ten fakt, wspólnie z Rękodzielnymi Tarnogórzankami, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, uruchomiliśmy pilotażowy program dostarczania bezpłatnych maseczek do mieszkańców Tarnowskich Gór. Na początku zaczęliśmy od Osada Jana, ale nie wykluczamy, że w miarę zapotrzebowania zasięg akcji będzie rozszerzony - czytamy na stronie stowarzyszenia. 

Zamówienia bezpłatnych maseczek dokonać można pod numerem telefonu 782-308-963.

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search