header newses

Informacje

Informacje

Miasta Idei w Tarnowskich Górach. Spotkanie z ekspertami i warsztaty dla mieszkańców

Previous Next

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach zaprasza wszystkich zainteresowanych tarnogórzan na internetowe spotkanie. Rozmowy będą dotyczyć pandemii, jej wpływu na lokalny biznes i stawiania czoła nowym wyzwaniom.

Jak radzić sobie z lockdownem?

Na te i inne pytania związane z działalnością małych przedsiębiorstw, a także całego miasta w czasach pandemii, odpowiedzi spróbują znaleźć uczestnicy Miast Idei. Projekt organizuje Gazeta Wyborcza przy współpracy z samorządami. Już niedługo odbędzie się spotkanie dedykowane mieszkańcom Tarnowskich Gór. Pomysłodawcy zapraszają społeczników, przedsiębiorców, przewodniczących miejscowych organizacji, ale także wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie w formie online.

Wydarzenie rozpocznie się w przyszły czwartek, 19 listopada, o godzinie 16:00. Pierwszą część stanowić będą się warsztaty, podczas których uczestnicy poruszą tematy lokalnego biznesu, kultury, rozrywki i wszystkich ważnych dla społeczności spraw. Następnie, o 17:45, do mieszkańców dołączą także eksperci. 

- Zastanowimy się, jak lokalna wspólnota może stawiać wspólnie czoła nowym wyzwaniom? Jak się integrować? Jak sobie pomagać? Jak dbać o lokalne firmy oraz kulturę, która znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji? - zapowiadają organizatorzy. - Będziemy pytać o misję miasta w czasie pandemii, o to czy siła lokalnych społeczności jest w stanie pomóc w przetrwaniu nie tylko sklepów czy restauracji, ale też galerii czy organizatorów koncertów i innych wydarzeń kulturalnych - tłumaczą.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a zapisać się może każdy chętny mieszkaniec Tarnowskich Gór. Jak to zrobić? Wystarczy napisać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Search