header newses

Informacje

Informacje

Miasto pomoże finansowo powiatowi. Radni przekazali 1,3 miliona złotych

Rondo Tg

Rada Miejska postanowiła przekazać Starostwu Powiatowemu w Tarnowskich Górach wsparcie finansowe. Zostanie ono przeznczone na rozbudowę ulicy Powstańców Śląskich.

Wspólnie dla ronda 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, 24 marca głosowano w sprawie przyjęcia uchwały dotyczącej dofinansowania robót w centrum Tarnowskich Gór. Miasto przekaże Starostwu kwotę w wysokości 1 381 800,00 złotych.

Koszt ogólny inwestycji to ponad 5,5 mln zł. Zadanie to jest realizowane przy wsparciu finansowym w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, a wymagany wkład własny Powiatu Tarnogórskiego to kwota 2,7 mln zł. Pomoc finansowa udzielana przez Gminę Tarnowskie Góry Powiatowi Tarnogórskiemu odpowiadać będzie połowie wkładu własnego Powiatu. Z uwagi na to, że inwestycja przyczyni się do poprawy komfortu korzystania z dróg publicznych w centrum Tarnowskich Gór, podjęcie niniejszej uchwały należy uznać za zasadne - czytamy w uzasadnieniu.

Za przyjęciem uchwały opowiedziało się 20 radnych. Nieobecnych było trzech członków Rady: Jan Gębka, Mirosław Grzęda oraz Mirosław Mateja. 

Aktualnie budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego w Tarnowskich Górach wkracza w końcowy etap. Jak podaje Urząd Miejski, droga została już utwardzona i po świętach planuje się wylanie pierwszej warstwy asfaltu.

Drugie rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i ul. Opolskiej. Prace rozpoczną się już w połowie kwietnia. Kiedy zakończą się wspomniane roboty, miasto przystąpi do przebudowy ul. Sobieskiego. 

- Obie inwestycje znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz pieszych w centrum miasta - zaznaczają władze miasta.

A co z nazwą?

Przypomnijmy, że wśród tarnogórskiej społeczności trwa dyskusja nad nazwą powstającej infrastruktury. Krzysztof Bergier zaproponował, by w przestrzeni miejskiej uhonorować działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod swoją petycją zebrał 978 podpisów. Więcej informacji na temat przedsięwzięcia znaleźć można TUTAJ. Z podobną inicjatywą wystąpił Wacław Jan Kroczek. Przedstawiciel tarnogórskiej Federacji Młodych Socjaldemokratów chciałby nadać rondu imię Praw Kobiet

fot. UM Tarnowskie Góry

Search