header newses

Informacje

Informacje

Mieszkaniec Tarnowskich Gór zmarł na koronawirusa

Jak podaje Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, wśród zmarłych osób zakażonych koronawirusem jest niestety mieszkaniec naszego miasta. W sumie w województwie śląskim na koronawirusa zmarło 27 osób. 


Według danych jakie podał dzisiaj Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, aktualnie w naszym mieście jest 12 osób zakażonych koronawirusem. Niestety, jeden z mieszkańców zmarł, 203 osoby mają kwarantannę, w tym 71 mieszkańców jest pod nadzorem sanepidu. 

Również Gmina Tworóg opublikowała dzisiaj swoje dane. Trzy osoby są zakażone koronawirusem, 19 osób jest w kwarantannie w związku z decyzją administracyjną, 9 mieszkańców natomiast jest w kwarantannie z powodu powrotu z zagranicy. 

W Świerklańcu aktualnie są 2 osoby zakażone. 31 osób jest w kwarantannie. 

- Sytuacja epidemiczna w naszej Gminie jest stabilna, liczba osób pozostających w kwarantannie na dzień 06.04.2020 wynosi 31 osób pod 24 adresami - wyjaśnia Marek Cyl, wójt Gminy Świerklaniec. - Liczba osób, które miały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 nie zmieniła się i wynosi 2 osoby (wśród tych osób jestem ja). Niestety Urząd Gminy Świerklaniec nie jest w stanie Państwu pomóc w wykonaniu testów, te są wykonywane tylko przez certyfikowane laboratoria nadzorowane przez administrację rządową. Na dzień dzisiejszy, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach, wymazy do testów zostały pobrane na terenie Gminy Świerklaniec od części osób będących w kwarantannie, a mających wskazanie Sanepid-u – dotyczy to także Pracowników Urzędu Gminy - dodaje. 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search