Informacje

Informacje

Mieszkaniec z Tarnowskich Gór z Koronawirusem!

Koronawirus

Na oddział zakaźny bytomskiego szpitala trafiła osoba z Tarnowskich Gór. Potwierdzono u niej obecność koronawirusa. To pierwszy przypadek z naszego powiatu.

AKTUALIZACJA:

Jak podaje Urząd Miasta w Tarnowskich Górach mieszkańcem zarażonym koronawirusem jest kobieta, która wróciła z Hiszpanii i była pod nadzorem sanepidu. 

- Kiedy poczuła się gorzej zgodnie z wytycznymi udała się na oddział zakaźny, tam lekarz ocenił jej stan zdrowia i pobrał próbki - czytamy na fanpag'u urzędu. 

Pacjentka była hospitalizowana w Bytomiu, jej stan jest dobry. Według wytycznych konsultanta krajowego do spraw epidemiologii, pacjentkę skierowano do domu, gdzie ma odbyć kwarantannę. Kobieta znajduje się pod nadzorem służb sanitarnych oraz lekarzem. Aktualnie służby ustalają z kim miała kontakt, żeby poddać te osoby kwarantannie. 

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Chwilę po godzinie 19:00 Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych czterech przypadkach zarażenia wirusem SARS-CoV-2 w Polsce. W komunikacie podano, iż jeden z pacjentów jest z Bytomia, lecz jak udało nam się potwierdzić, jest on faktycznie mieszkańcem Tarnowskich Gór. Został hospitalizowany w Bytomiu, ponieważ właśnie w tamtejszym Szpitalu Specjalistycznym nr 1 znajduje się najbliższy oddział zakaźny.

Obecnie osoba chora na COVID-19 przebywa w domu, gdzie została objęta 14-dniową kwarantanną pod kontrolą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jej stan jest dobry. W tej chwili w bytomskim szpitalu przebywa pięciu pacjentów, którzy czekają na wyniki badań na obecność koronawirusa.

Search