Informacje

Informacje

Na Strzelców Bytomskich obowiązuje "jazda na suwak"

Jazda Na Suwak

Strzelców Bytomskich jest ważnym odcinkiem ruchu między Tarnowskimi Górami, a Bytomiem. Kierowcy muszą się mieć na baczności! Niedawno wprowadzono na tej ulicy zanikanie lewego pasa w rejonie wiaduktu kolejowego na Vitorze. Policjanci nagrali specjalnie video, w którym wyjaśniają jak poruszać się na tym odcinku. 

Nie będzie już korków?

Na Strzelców Bytomskich zaszły zmiany w ruchu drogowym, które mają docelowo zmniejszyć tworzenie się korków na odcinku między ul. Objazdową a wjazdem na teren dawnej KWK Powstańców Śląskich. Niegdyś lewy pas kończył się skrętem w lewo. Teraz jadący po lewym pasie będą musieli włączyć się do ruchu na prawym pasie. 

Teraz obowiązuje "jazda na suwak" 

Wszystko jednak zależy od kierowców, ponieważ, żeby wprowadzona zmiana przyniosła jakiekolwiek efekty efekty, wszyscy muszą stosować się do zasad "jazdy na suwak". Dzięki temu kierowcy będą płynnie kontynuować jazdę do końca lewego pasa, a następnie włączą się do ruchu w ostatnim momencie. Jadący po prawej muszą naprzemiennie wpuszczać samochody na lewym pasie. 

Jak jeździć "na suwak"? Policjanci wyjaśniają!

Zmiana jest stosunkowo nowa, dlatego też drogówka będzie systematycznie sprawdzać, czy na ul. Strzelców Bytomskich są respektowane nowo wprowadzone przepisy. Należy pamiętać, że jadący po lewym pasie nie mają pierwszeństwa. Zawsze, podczas włączania się do ruchu na prawym pasie należy zachować szczególną ostrożność i w miarę wcześnie zasygnalizować zmianę pasa. 

Search