Informacje

Informacje

Nagroda dla tarnogórzanina. Laureatem jest Romuald Melcer

Previous Next

Górnośląski Laur Mostowy to nagroda, którą co roku honorowani są wyjątkowi inżynierowie. Tym razem Kapituła przyznała ją mieszkańcowi naszego miasta - Romualdowi Melcerowi.

Zaangażowany jak mało kto

Romuald Melcer już od 1992 roku jest aktywnym członkiem Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. To własnie on pomagał przy założeniu Oddziału Górnośląskiego. Uczestniczył także jako delegat na Krajowych Zebraniach stowarzyszenia. ZMRP przeprowadza dla swoich członków różne wydarzenia i inicjatywy: szkolenia, konferencje, seminaria, czy tzw. "pikniki mostowe", czyli imprezę organizowaną z okazji Dnia Mostowca. Od 2013 roku te majowe spotkanie odbywa się właśnie w Tarnowskich Górach. Pan Romuald Melcer aktywnie uczestniczył w wielu tego typu akcjach.

Nic dziwnego, że jego zapał oraz zaangażowanie zostały dostrzeżone. 15 sierpnia ZMRP poinformował, że to on zostaje laureatem czwartej edycji "Górnośląskiego Lauru Mostowego".

- Jest przykładem dobrego inżyniera, chętnego do rozwiązywania  problemów  i wyzwań mostowych - opowiadają o nagrodzonym organizatorzy konkursu. - To również przykład i wzór koleżeńskiej współpracy dla wielu śląskich mostowców - dodają. 

Romuald Melcer przysłużył się nie tylko Związkowi. Inżynier jest także doświadczonym projektantem oraz inspektorem nadzoru i Rzeczoznawca SITKom. Laureat pełnił funkcję Dyrektora Przedsiębiorstwa Projektowo Realizacyjnego i Usługowego Budownictwa „MOSTAR”. Sosnowiecka firma zajmuje się budową obiektów mostowych w kraju i za granicą. 

Honorowa gala 

Zwyczajowo Górnośląski Laur Mostowy wręczany jest wybitnym inżynierom naprzemiennie podczas "Pikniku Mostowców" oraz konferencji "infraMost", która ma miejsce w Wiśle. Z powodów sanitarnych w tym roku zdecydowano się na małą modyfikację tej tradycji. Nasz tarnogórski laureat zostanie uhonorowany podczas Krajowego Walnego Zebrania Delegatów. Wydarzenia odbędzie się w Rosnówku koło Poznania 20 października. 

ZMRP działa już od 1991 roku. Zrzesza inżynierów związanych zawodowo z tematyka mostów. Związek chce przede wszystkim doskonalić umiejętności oraz podnosić kwalifikacje swoich członków. Dba także o promowanie osiągnięć techniki mostowej i nowych technologii. 

Panu Romualdowi Melcerowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

fot. Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej, Oddział Górnośląski

 

Search