header newses

Informacje

Informacje

Nie łam zasad. Świerklaniec rozpoczyna kampanię o bezpieczeństwie na drodze

Previous Next

Gmina Świerklaniec zainicjowała akcję skierowaną do uczestników ruchu drogowego. Działania mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Nie łam zasad 

W lipcu na terenie Świerklańca doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zderzenia z samochodem zginął młody rowerzysta. By zapobiegać podobnym zdarzeniom, gmina postanowiła rozpocząć kampanię społeczną. Jej głównym tematem jest kwestia bezpieczeństwa na drodze. Inicjatorem akcji został jeden z miejscowych samorządowców. 

Z pomysłem tej kampanii wyszedł Jacek Grysko, radny z Nakła Śląskiego. Stwierdził, że oprócz zaangażowania gminy w budowę sygnalizacji na przejściu dla pieszych, warto przygotować i rozpropagować kampanię, która będzie dotyczyła różnych zachowań i szeroko pojętego bezpieczeństwa! - opowiada wójt Marek Cyl. - Kampania ma wskazywać, pobudzać do myślenia i zachęcać do dyskusji o ważnych tematach - dodaje.

W ramach projektu powstał spot, strona internetowa oraz nakładka na zdjęcie profilowe na Facebooku. Za realizację materiałów odpowiada agencja Kofeina Public Relations. W nagraniach wzięli udział mieszkańcy gminy Świerklaniec oraz znany aktor z Teatru Śląskiego - Dariusz Chojnacki. Honorowy patronat nad kampanią objął wójt Świerklańca. 

Przedstawiamy Wam długo oczekiwany film z naszej kampanii społecznej Nie Łam Zasad. Realizacja filmu zajęła nam kilka tygodni ale dzisiaj możemy z całą pewnością powiedzieć, że wyszedł nam kawał dobrego kina z ważnym i potrzebnym przesłaniem - oświadczają twórcy akcji. 

Nie Am Zasad

fot. Nie łam zasad

Search