Informacje

Informacje

Nielegalne polowanie w okolicach Tworoga i Brynka. Kłusownicy zatrzymani

Policjaxxx
Myśliwy usłyszał odgłosy wystrzałów i wezwał mundurowych. Do nielegalnych łowów doszło nocą, w poniedziałek 6 stycznia. Przy użyciu noktowizora świadek zdarzenia ustalił, gdzie dokładnie wciągnięto martwą zwierzynę. Na miejscu policja znalazła martwą sarnę.W poniedziałek w nocy, dyżurny tarnogórskiej jednostki odebrał zgłoszenie od łowczych jednego z kół. Jeden z myśliwych twierdził, że na terenie gminy Tworóg doszło najprawdopodobniej do łowów. Usłyszał odgłos strzałów z broni myśliwskiej, kiedy z ambony obserwował teren. Użył noktowizora, dzięki któremu zauważył trzech mężczyzn oraz martwą zwierzynę ciągniętą w kierunku jednej z posesji. Myśliwy natychmiast skontaktował się z prezesem koła łowieckiego, który jednak nie miał informacji na temat polowań w tym rejonie.

Na miejsce pojechali policjanci z Tworoga oraz tarnogórscy wywiadowcy. Trafili do posesji, gdzie zaciągnięto zwierzę. Zastali w niej tylko właściciela. Dwaj pozostali mężczyźni zostali zatrzymani przez tarnogórskich wywiadowców przy pobliskiej stacji benzynowej. Policjanci zauważyli zaparkowany samochód, w którym dostrzegli broń myśliwską. Pies jednego z łowczych za domem znalazł martwa sarnę z ranami postrzałowymi. 

Policjanci zatrzymali mężczyzn oraz zabezpieczyli znalezioną w samochodzie broń myśliwską i kilka sztuk amunicji. Mieszkańcy powiatu tarnogórskiego zostali przesłuchani. Jeden z nich, 33-letni właściciel, który miał zgodę na posiadanie broni, usłyszał zarzut nielegalnego polowania. Grozi mu kara 5 lat więzienia

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach 

61 599266

61 599268

Search