Informacje

Informacje

Niewybuch w lesie w Kaletach. Prawdopodobnie to pocisk z drugiej wojny światowej

Niewybuch

Jeden ze spacerujących po lesie w Kaletach natknął się na pocisk artyleryjski, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Policjanci czekają na pirotechnika, który zabezpieczy znaleziony niewybuch.

Pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej

Jeden z mężczyzn spacerujący po lesie w Kaletach przy ul. Koszęcińskiej znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Prawdopodobnie jest to pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Na miejscu aktualnie są policjanci, którzy zabezpieczają miejsce. 

- Policjanci z Kalet potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczają miejsce - informuje podkom. Damian Ciecierski z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. -  Teraz czekają na pirotechnika oraz saperów, którzy zabiorą niewybuch i go zdetonują - dodaje. 

Co zrobić gdy znajdziemy niewybuch? 

Pamiętajmy, że materiały wybuchowe w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swoje właściwości wybuchowe. Oznacza to, że dalej mogą doprowadzić do wielu niepotrzebnych nieszczęść, a nawet śmierci. W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić. W każdej tego typu sytuacji należy powiadomić odpowiednie służby, korzystając z numeru alarmowego 112, a następnie oznaczyć miejsce do czasu przyjazdu patrolu. 

Search