header newses

Informacje

Informacje

Biletomaty w Tarnowskich Górach, Zbrosławicach i Świerklańcu! Zobacz, gdzie można je znaleźć

Tarnowskie Gory Biletomat

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczęła pilotażowy program, w ramach którego uruchomiono 10 solarnych automatów biletowych. Z urządzeń można już korzystać.

Ekologiczne i funkcjonalne 

Na terenie dziesięciu gmin zainstalowano nowe biletomaty. Umożliwiają one zakup dziesięciu rodzajów biletów papierowych. Płatności można dokonywać gotówką lub - co z pewnością ucieszy wiele osób - kartą. Urządzenia nie będą niestety obsługiwały karty ŚKUP. Zamontowane automaty wyposażone są w panele fotowoltaiczne. Dzięki temu całe zapotrzebowanie na energię zaspokajają w sposób przyjazny środowisku i nie wymagają kosztownego przyłącza elektrycznego. 

- Jako Metropolia chcemy rozszerzać sieć sprzedaży o kolejne automaty biletowe. Trwa obecnie postępowanie przetargowe na zakup i dostawę 48 nowych, stacjonarnych urządzeń. Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż takie automaty wymagają stałego przyłącza elektrycznego, a ich utrzymanie oraz ewentualna zmiana lokalizacji są bardzo kosztowne. Dlatego w miejscach, co do których nie ma pewności, jakie może być zainteresowanie pasażerów taką formą sprzedaży, najpierw instalujemy automaty solarne – tłumaczy Lucjan Dec, dyrektor Departamentu Komunikacji i Transportu GZM.

Gdzie znajdziemy biletomat?

Urządzenia zostały zamontowane przy następujących przystankach:

  • Świerklaniec Park (kierunek Piekary Śląskie)
  • Tarnowskie Góry Bytomska (kierunek Bytom)
  • Zbrosławice Kościół (kierunek Tarnowskie Góry)
  • Bieruń Plac Autobusowy (kierunek Plac Nobla)
  • Gierałtowice Kościół (kierunek Zabrze)
  • Lędziny Pomnik (kierunek Tychy)
  • Łaziska Górne Ratusz (kierunek Mikołów)
  • Mikołów Plac 750-lecia (kierunek Tychy)
  • Psary, Sarnów Główna (kierunek Będzin)
  • Sośnicowice Pętla (kierunek Gliwice)

- Dodatkowo w trakcie pilotażu, który potrwa rok, przetestujemy, jak tego typu urządzenia sprawdzą się w naszych warunkach klimatycznych i atmosferycznych. Będzie to dla nas podstawą do podejmowania decyzji o zakupie takich urządzeń w przyszłości. Dodatkowo sprawdzimy zasadność lokowania automatu stacjonarnego w danej lokalizacji – zaznacza Lucjan Dec.

To jeszcze nie koniec dobrych wieści. Pamiętajmy, że 10 listopada ZTM rozpoczął zbieranie ofert na dostawę, montaż i serwis 48 urządzeń. Dzięki nim mieszkańcy Metropolii będą mogli bezpośrednio przy przystankach zakupić potrzebne bilety. Automaty pozwolą nabyć je w wersji papierowej oraz elektronicznej - poprzez obsługę karty ŚKUP. Co więcej, urządzenia zostaną wyposażone w nowe funkcje. 

fot. Metropolia GZM

Search