header newses

Informacje

Informacje

Tarnowskie Góry: nowe obostrzenia. Co się zmieni?

Tarnowskie Gory Koronawirus

Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Znamy nowe postanowienia związane z pandemią.

Przedłużamy lockdown

Najważniejsza zmiana to nakaz zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki. Chusty, szaliki, czy przyłbice dopuszczone są tylko jako dodatek. Wspomniana modyfikacja zacznie obowiązywać od soboty, 27 lutego. Nowe obostrzenie to także obowiązkowa kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji. Nie będzie ona dotyczyć mieszkańców, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki. 

- Musieliśmy zrobić mały kroczek wstecz, o przysłowiowe 1/16 kroku. Dlaczego o taką liczbę? Chcemy, aby wszystkie obowiązujące restrykcje zostały utrzymane, a nowe dotyczyły województwa warmińsko-mazurskiego - oświadczył dziś Adam Niedzielski.

Poważniejsze obostrzenia zostaną wprowadzone w województwie warmińsko-mazurskim. Dzieci z klas 1-3 powrócą do nauki zdalnej. Zamknięte będą hotele, galerie handlowe, kina, teatry oraz muzea. Ograniczenia dotkną także obiekty sportowe: mieszkańcy nie skorzystają z basenów i kortów tenisowych. 

Search