Informacje

Informacje

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie tarnogórskim

Termometr

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach wydał dzisiaj drugi komunikat o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie. Wśród osób zarażonych są mieszkańcy naszego powiatu.

Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach w izolacji domowej w dobrym stanie jest mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Mężczyzna przebywał w kwarantannie po powrocie 2 tygodnie temu z Niemiec. Mieszkaniec był też źródłem zakażenia dla młodego mężczyzny oraz kobiety w sile wieku ze swojego otoczenia - osoby te także są obecnie w izolacji w swoim domu i czują się dobrze.

Transmisję źródła zakażenia ustala sanepid w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu tarnogórskiego. Mieszkanka czuje się dobrze.

Na zwolnieniu przebywała kobieta w sile wieku z powiatu tarnogórskiego, kiedy pojawiły się objawy zakażenia Covid-19. Prawdopodobnie mieszkanka zaraziła się w miejscu pracy.

Na dzień dzisiejszy w naszym województwie hospitalizowane są 123 osoby, kwarantanną objęte są 14 442 osoby, a nadzorem sanitarnym – 7 793. Na godzinę 8.00 WSSE w Katowicach wykonała blisko 3 tys. badań pobranych próbek.

Search