header newses

Informacje

Informacje

Nowy oddział covidowy w GCR Repty

W naszym powiecie powstał nowy oddział dla osób zarażonych koronawirusem. Ilu pacjentów będzie mógł przyjąć?

Nowe łóżka dla chorych na COVID-19

Od 3 listopada w GCR Repty Tarnowskie Góry utworzyliśmy oddział do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem. Jesteśmy przygotowani do podwojenia tej liczby, gdyby sytuacja epidemiczna w Polsce się pogorszyła - informuje Izabela Domogała, członkini Zarządu Województwa Śląskiego. - Z tego miejsca serdecznie dziękuję całemu personelowi centrum za wspaniałą pracę w tym trudnym czasie pandemii - dodaje.

W jednostce znajdzie się miejsce dla czterdziestu osób. O dodatkowe łóżka dla pacjentów z koronawirusem musiał postarać się także Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach. Pomoc w zorganizowaniu potrzebnego sprzętu zaoferowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ. Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Bytomiu, aktualnie liczba osób poddanych kwarantannie wynosi 2364, natomiast hospitalizowanych jest 26 chorych. 

- Rozmawiamy z NFZ, by dla pacjentów nie wymagających tlenoterapii czy leczenia respiratorowego utworzyć w GCR Repty izolatorium dla mieszkańców z powiatu tarnogórskiego, gliwickiego i lublinieckiego - wyjaśnia Izabela Domogała. - Warto dodać, że województwo śląskie przekazało w październiku br. prawie 500 000 złotych Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Powiatowemu w Tarnowskich Górach na zakup sprzętu potrzebnego do walki z covidem - przypomina.

fot. GCR Repty

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search