header newses

Informacje

Informacje

Nowy Portal Pasażera. Czy przypadnie do gustu użytkownikom?

Portal Pasazera

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomił testową wersję nowego portalu dla mieszkańców korzystających z transportu publicznego. Twórcy zapraszają do przesyłania opinii na temat działania strony.

Na razie tylko testy 

ZTM zaprasza wszystkich zaineresowanych do skorzystania z Portalu Pasażera (SDIP). Jeżeli platforma będzie się sprawdzać, być może zostanie już z nami na stałe. Swoje opinie o systemie można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Co nowego wprowadzili twórcy Portalu?

- Jego funkcjonalność w porównaniu do portalu pasażera SDIP I została rozbudowana o możliwość podglądu przez pasażera bieżącej pozycji wszystkich pojazdów, a nie tylko pojazdów jednej, wybranej linii, jak miało to miejsce dotychczas - opowiadają pomysłodawcy. - Ponadto pasażer, po wywołaniu na mapie wirtualnej tablicy dostępnej dla wszystkich przystanków, będzie mógł zapoznać się nie tylko z informacją, kiedy pojazd danej linii przyjedzie na przystanek, ale również z komunikatami i informacją pasażerską przypisaną do danej tablicy - dodają. 

Twórcy nowej platformy zaprezentowali również krótką instrukcję, jak poruszać się po Portalu, choć trzeba przyznać, że nie jest to trudne ze względu na jego przejrzystość i intuicyjność. Czy zmodernizowany system wyszukiwania połączeń zostanie z nami na dłużej? To zależy od tego, jak ocenią go sami użytkownicy. Przedstawiciele ZTM zapraszają do dzielenia się swoimi przemyśleniami na ten temat, by oferta transportowa w Metropolii była coraz bardziej dopasowana do oczekiwań podróżnych. 

Search