header newses

Informacje

Informacje

Oddział pediatryczny ponownie w tarnogórskim szpitalu? Pracownicy apelują

Tarnowskie Gory Oddzial Covidowy

Wojewoda Śląskie otrzymał pismo od Prezesa Zarządu Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego - dr. n. med. Leszka Jagodzińskiego. Co z oddziałem covidowym?

Pediatria zamiast oddziału covidowego?

31 grudnia WSP poinformował o prośbie, jaką Zarząd placówki skierował do Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka. Pismo dotyczy przywrócenia Oddziału Wewnętrznego I oraz Pediatrii, które zostały zamknięte ze względu na utworzenie oddziału dla pacjentów z koronawirusem. To jednak nie wszystko. Zarząd podnosi także kwestię samego oddziału covidowego. 

Chciałbym Państwa poinformować, iż w związku z narastającym problemem niedoboru łóżek internistycznych dla pacjentów powiatu tarnogórskiego, wspólnie ze Starostą Powiatu Tarnogórskiego w dniu 30.12.2020 skierowaliśmy na ręce Pana Wojewody Śląskiego prośbę o przywrócenie poprzedniej funkcji Oddziału Wewnętrznego I oraz Pediatrii i wyrażenie zgody na całkowitą rezygnację z konieczności utrzymania bazy łóżkowej dedykowanej dla pacjentów z dodatnim wynikiem COVID - oświadcza prezes Zarządu. - O decyzji Wojewody Śląskiego poinformuję Państwa bezzwłocznie po jej otrzymaniu - dodaje.

Przypomnijmy, że jesienią szpital musiał zmierzyć się z poważnym wyzwaniem. Placówka otrzymała polecenie, by przygotować 50 łóżek dla oddziału covidowego. Sytuację udało się opanować, ale odbyło się to kosztem innych jednostek instytucji: pediatrii i wewnętrznego I. Pod koniec listopada WSP otrzymał polecenie, by zorganizować kolejnych 16 łóżek. Radni powiatowi postanowili wtedy zainterweniować. Wysłali specjalne pismo do Ministra Zdrowia oraz Wojewody Śląskiego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ

fot. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach 

Search