Informacje

Informacje

Opublikowano uzasadnienie wyroku TK. W Tarnowskich Górach zbiorą się protestujący

Plonace Poniedzialki

Podobnie jak w całym kraju, także w naszym mieście uczestnicy Pogrzebu praw kobiet znów wyjdą na ulice. 

Trybunał Konstytucyjny opublikował dziś uzasadnienie swojego wyroku z października. Sędziowie orzekli wtedy, że zapis dopuszczający aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodny z Konstytucją. Decyzja ta wywołała ogólnopolską falę protestów, która objęła także nasze miasto. Co prawda przez cały ten czas pod biurem posłanki Barbary Dziuk zbierali się strajkujący w ramach tak zwanego "WOS-u na Piastowskiej". Jednak dzisiejsza manifestacja zgromadzić może dużo więcej osób. 

W wielu miastach na ulicach zbiorą się manifestanci, którzy nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Wydarzenie organizują również strajkujący z Tarnowskich Gór. Zbiorą się na ulicy Piastowskiej. 

- Stało się. Opublikowano uzasadnienie wyroku pseudo TK … Lada moment aborcja w Polsce stanie się nielegalna. Wiecie co robić, prawda? Będziemy o 19.00 na Piastowskiej 1, żeby podziękować pani poseł za zabijanie wolności w NASZYM kraju. Tak, to NASZ kraj, i nie poddamy się! - zapowiadają. 

Strajk Tg

fot. Pogrzeb praw kobiet - Tarnowskie Góry

Search