header newses

Informacje

Informacje

Osiedle Zamkowe znów zalane!

Osiedle Zamkowe w Tarnowskich Górach zalane po oberwaniu chmury. Strażacy mieli ręce pełne roboty. Zalało ulicę, samochody...

To już kolejny raz, kiedy zostało zalane Osiedle Zamkowe. Ulica Srebrna zamieniła się w rzekę. Na miejscu pracują gminne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. 

- Strażacy zajmują się wypompowaniem wody oraz ograniczaniem napływu wody na prywatne posesje poprzez ułożenie worków z piaskiem - relacjonuje mł. kpt. mgr inż. Wojciech Poloczek z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach. - Mieliśmy także inne zgłoszenia. Zalało ulicę Częstochowską, Sobieskiego oraz Sienkiewicza - dodaje. 

IMGW-PIP wydał dzisiaj ostrzeżenie drugiego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami. Według komunikatu prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burza z porywami wiatru do 100 km/h, miejscami grad. 

ALERT RCB: Uwaga! Dziś (29.06) intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Możliwe nagle wezbrania rzek i podtopienia. Stosuj się do poleceń służb. 

mat. OSP Zbrosławice 

 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search