header newses

Informacje

Informacje

Osiem respiratorów z GCR "Repty" trafi do szpitala w Tychach

Gcrrrrrrr

Osiem respiratorów z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" z Tarnowskich Gór trafiło do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megres w Tychach. Sprzęt będzie wykorzystywany do ratowania życia pacjentów z zakażeniem koronawirusa. 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megres w Tychach został przekształcony w placówkę o profilu zakaźnym, dlatego Górnośląskie Centrum Rehabilitacji „Repty” z Tarnowskich Gór wypożyczyło placówce osiem respiratorów. Sprzęt będzie wykorzystywany do ratowania życia pacjentów z koronawirusem. GCR „Repty” użyczyło w sumie osiem respiratorów FLIGHT 60 z pełnym oprzyrządowaniem. Umożliwiają one zapewnienie przerywanego lub ciągłego mechanicznego wspomagania wentylacji. Są stosowane głownie u pacjentów, wymagających wentylacji mechanicznej. Mogą być wykorzystywane także do pomocy osobom zarówno dorosłym, jak i dzieciom o masie ciała wynoszącej minimum 5 kg.


– W obecnej sytuacji solidarność między placówkami służby zdrowia jest szczególnie potrzebna, dlatego podjęcie decyzji o użyczeniu respiratorów przy pełnym wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego było dla nas działaniem naturalnym i niezbędnym – mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach. – Jestem przekonany, że przekazane przez nasz Szpital respiratory będą stanowić istotne wsparcie dla placówki w Tychach. Jednocześnie pragnę zapewnić, że GCR „Repty” ma zabezpieczone respitratory, które zapewniają bezpieczne funkcjonowanie Centrom - dodaje 


fot. GCR Repty 


Search