Informacje

Informacje

OSP Żyglinek otrzymała 1,5 miliona złotych. W co zainwestują strażacy?

Osp Zyglinek Nowa Remiza

Ochotnicza Straż Pożarna w Żyglinku (gmina Miasteczko Śląskie) otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Teraz może rozpocząć remont swojej siedziby.

Inwestycja w remizę

- Kolejny duży sukces! Otrzymałem właśnie informację, że nasza gmina dostała 1,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na termomodernizację i rozbudowę OSP w Żyglinku! - poinformował Michał Skrzydło. - Jestem naprawdę dumny, że dostaliśmy pieniądze na ten cel. Praca przynosi efekty. Pozdrawiam serdecznie OSP Żyglinek. Działamy! Idziemy do przodu! - dodawał ucieszony burmistrz. 
Wspomniana OSP, podobnie jak siedmiu innych wnioskodawców, otrzymała niedawno duże wsparcie z rządowego Funduszu. Do Miasteczka Śląskiego trafi aż 1 513 120 złotych. Strażacy starali się o dofinansowanie na rzecz modernizacji remizy. Wojewoda otrzymał wniosek 30 września. Jak okazało się kilka tygodni później, warto było aplikować do programu. 
Dzięki pozyskanym środkom istniejąca już część budynku przejdzie rozbudowę oraz termomodernizację. Jakie prace budowlane zaplanowali wnioskodawcy?
- Będzie ona polegała na: rozbudowie i powiększeniu o pomieszczenia niezbędne do sprawnego funkcjonowania jednostki, pełniejszego wykorzystania sali spotkań, termomodernizacji części istniejącej poprzez docieplenie przegród, wymianę stolarki, montażu energooszczędnego oświetlenia LED, paneli fotowoltaicznych (on-grid), instalacji wentylacji i klimatyzacji, modernizacji instalacji c.o. i c.w.u., pracach odtworzeniowych - czytamy w opisie projektu.
Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 2 096 425 złotych. Więcej informacji na temat samego Funduszu oraz innych działań podjętych w związku z nim w naszym powiecie można znaleźć TUTAJ.
fot. OSP Żyglinek

Search