header newses

Informacje

Informacje

OSP Żyglinek pomaga medykom. Wsparcie dla szpitala im. św. Kamila

W ramach akcji #strażacymedykom druhny i druhowie OSP Żyglinek zdecydowali się pomóc Szpitalowi im. św. Kamila w Tarnowskich Górach. Personel medyczny otrzymał maseczki, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji.Wspaniały gest ze strony OSP Żyglinek! Druhny i druhowie zdecydowali, że zrezygnują z części ekwiwalentu otrzymanego za akcje ratowniczo-gaśnicze, które odbyły się w pierwszym kwartale 2020 roku. Ci natomiast, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w działaniach, zorganizowali zbiórke pieniężną.

- Wszystkie zakupione rzeczy przekazaliśmy Szpitalowi im. św. Kamila w Tarnowskich Górach. Jednocześnie zobowiązujemy się do dalszej pomocy i współpracy ze szpitalem - informuje OSP Żyglinek. Za zebrane środki udało się kupić rękawiczki i maseczki do ochrony osobistej, płyny do dezynfekcji rąk, powierzchni oraz podstawowe środki czystości tj. mydło w płynie, płyny do podłóg, ręczniki papierowe, czy domestos. 

Szpital im. św Kamila potrzebuje wsparcia

Tarnogórski Szpital Świętego Kamila jest jednym z dwóch szpitali w naszej okolicy, który przyjmuje pacjentów w ramach Ostrego Dyżuru. Oznacza, to, że jest on placówką do której w każdym momencie może trafić pacjent z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Personelowi szpitala potrzebne są maski chirurgiczne lub na gumce typ FFP2 lub FFP3, przyłbice ochronne, kombinezony ochronne, oraz środki do dezynfekcji powierzchni i rąk. 

Każdy kto posiada powyższe materiały i chce je przekazać, może się skontaktować ze szpitalem pod numerem telefonu 323849756. 

fot. OSP Żyglinek 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search