header newses

Informacje

Informacje

Oszukała sklep na 12 złotych. Grozi jej osiem lat więzienia

Zlodziej Telefonu Tarnowskie Gory

Tarnogórzanka dokonała oszustwa podczas ważenia towarów w sklepie samoobsługowym. Inny złodziej ukradł w naszym mieście drogi telefon komórkowy. Obojgu grozi ten sam wyrok.

Sprytne oszustwo wykryte 

W ubiegły wtorek pewna kobieta próbowała oszukać pracowników marketu. Podczas dokonywania zakupów przy kasie samoobsługowej, skanowała owoce podając ich tańsze odpowiedniki. W efekcie mogła zapłacić mniej za droższe produkty. Nie uszło to uwadze personelu. Na miejsce wezwano przedstawicieli policji. Okazało się, że suma, jaką chciała zaoszczędzić 37-latka wyniosła, aż... 12 złotych. 

Kobieta nie spodziewała się, że oszustwo wyjdzie na jaw i zostanie zauważone przez pracowników sklepu - relacjonowali funkcjonariusze . - Policjanci zatrzymali sprawczynię. W tym wypadku obyło się bez policyjnego aresztu i po wykonaniu czynności i przedstawieniu zarzutu oszustwa, tarnogórzanka wróciła do domu - tłumaczyli. 

Popełniony czyn podlega karze na podstawie zapisów z kodeku karnego. Za próbę oszustwa kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia. 

Ukradł szybko, sprzedał tanio

Tarnogórskim mundurowym z wydziału kryminalnego udało się zatrzymać także innego złodzieja. Tym razem skradziony towar był wart o wiele więcej. Pod koniec czerwca pewien mężczyzna wyniósł ze sklepu telefon wyceniany na 4 tysiące złotych. Do zdarzenia doszło w naszym mieście przy ulicy Zagórskiej. Po jakimś czasie przedmiot trafił na jeden z portali ogłoszeniowych i w sierpniu znalazł nowego właściciela.

Dzięki współpracy z łódzką Komendą Wojewódzkiej Policji funkcjonariuszom udało się zlokalizować oszukanego nabywcę. Mężczyzna nie podejrzewał, że telefon mógł zostać skradziony mimo jego atrakcyjnej ceny - połowy z pierwotnej wartości. Odnaleziono także samego przestępcę, 36-letniego mieszkańca Sosnowca. Co ciekawe, sąd ma prawo ukarać go takim samym wyrokiem jak w przypadku zatrzymanej tarnogórzanki. Mężczyzna może spędzić osiem lat za kratkami.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Search