header newses

Informacje

Informacje

Parking na miejscu Tarmilo. Budowa rozpoczęta

Previous Next

Na placu po dawnych zakładach odzieżowych w centrum Tarnowskich Gór rozpoczęła się budowa parkingu. Wykonawca poczynił już pierwsze prace. 

Krawężniki i elektryczność

Na początku września informowaliśmy, że ruszyła inwestycja długo wyczekiwana przez wielu tarnogórzan. Katowickie przedsiębiorstwo STS Silesia Trans Service otrzymało plac budowy i mogło rozpoczynać przygotowania do pracy. Być może niektórzy mieszkańcy naszego miasta zauważyli już pierwsze postępy w budowie upragnionego parkingu. Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć tych działań na własne oczy, zdradzamy, że na terenie budowy niedawno stanęły krawężniki. Robotnicy zaczęli także instalować sieć elektryczną. Jak podaje Urząd Miasta, za niedługo powstanie również kanalizacja deszczowa. W efekcie końcowym przy ulicy Opolskiej pojawi się miejsce do parkowania dla stu pojazdów.

Kolejne etapy

To nie koniec planów właścicieli tego terenu. W przyszłych latach działania obejmą małą architekturę oraz czynności przy nasadzaniu zieleni. Jednak najbardziej zdumiewające są zamierzenia dotyczące ostatecznego wyglądu tego miejsca. W przyszłości tarnogórzanie będą mogli skorzystać tutaj z: muzeum, sali widowiskowej, kręgielni, hotelu, spa, restauracji oraz parkingu podziemnego. By upamiętnić rolę, jaką maszyna parowa odegrała dla rozwoju naszego miasta, przed nowoczesną infrastrukturą zostanie postawiona jedna z jej kopii.

-Rozpoczęta właśnie budowa parkingu oraz placu manewrowego dla autobusów to rozwiązanie z założenia tymczasowe. Przypomnijmy, docelowo w miejscu po zakładach odzieżowych Tarmilo gmina wspólnie z partnerem prywatnym zamierza stworzyć centrum kulturalno – rozrywkowe - informują pracownicy Urzędu Miasta. 

fot. UM Tarnowskie Góry 

 

Search