header newses

Informacje

Informacje

Pierwszy etap prac na Powstańców Śląskich zakończony

Zakończył się pierwszy etap prac na ulicy Powstańców Śląskich. Wymieniono sieci wodociągowe wraz z przyłączeniami. Remont ulicy ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku. 

Prace na Powstańców Śląskich idą do przodu! Jak informuje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, PWiK Sp. z o.o. zakończył I etap wymiany sieci wodociągowej wraz z przyłączeniami w ramach przebudowy ulicy Powstańców Śląskich w centrum Tarnowskich Gór. 

Wodociągi wymieniono na odcinku od ul. Opolskiej, gdzie ma powstać nowe rondo do ul. Mickiewicza. 

- Zakończyliśmy pierwszy etap prac, który obejmował wymianę sieci wodociągowej i przyłączy domowych, wykonanych z rur stalowych i żeliwnych. Aby zapewnić w przyszłości niezawodną pracę sieci wodociągowej, zastosowaliśmy rury wykonane z nowoczesnych i trwałych materiałów, które posłużą mieszkańcom przez następne lata – mówi Marta Bis, prezes zarządu PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach.

Łącznie wymieniono ok 365 metrów bieżących sieci wodociągowej 

Wykonywane prace były realizowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Łącznie zostało wymienionych ok 365 metrów bieżących sieci wodociągowej oraz 19 sztuk przyłączy. Wodociąg, który znajduje się w ul. Powstańców Śląskich wykonano z rur polietylenowych o podwyższonej wytrzymałości. Ma średnicę 225 mm, rury są dwuwarstwowe i odporne na ciśnienie do 16 atmosfer.

- Jesteśmy już po próbach szczelności oraz pozytywnych próbach jakości wody. Jesteśmy również na finiszu drugiego etapu prac, tj. odcinka od ul. Mickiewicza do ul. Strzeleckiej, gdzie został już położony nowy wodociąg o długości 290 mb. W przyszłym tygodniu planujemy przeprowadzić próby szczelności. Sprawna współpraca z głównym wykonawcą oraz postęp prac wskazują, że wywiążemy się z założonych terminów realizacji tej inwestycji – mówi Marta Bis, prezes zarządu PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach.

Remont zakończy się pod koniec 2021

Przypomnijmy, że przebudowa Powstańców Śląskich wiąże się z pracami remontowymi ulicy Sobieskiego. Na jedno i drugie zadanie zarówno powiat, jak i Tarnowskie Góry, otrzymały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Obydwa zadania opiewają na kwotę ponad 5 i 7 mln zł. Wszystkie prace mają zakończyć się z końcem przyszłego roku. Przy obu ulicach mają powstać drogi rowerowe oraz nowe chodniki. Przy Sobieskiego zostaną uregulowane miejsca parkingowe oraz będzie spowolniony ruch. 

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search