Informacje

Informacje

Pływał rowerkiem wodnym mając 2 promile alkoholu we krwi

Rowerki Wodne

Brak słów. Mimo ostrzeżeń policja dalej wyłapuje osoby, które pływają nad Zalewem Nakło-Chechło pod wpływem alkoholu. W weekend przyłapano na gorącym uczynku mężczyznę, który pływał rowerkiem wodnym mając 2 promile alkoholu we krwi.

Plaża nad naszym zalewem jest najbardziej oblegana w weekendy, dlatego tarnogórska policja zawsze patroluje tam te tereny. Niestety pomimo ciągłych ostrzeżeń i tragedii, które miały miejsce w ostatnim czasie. Podczas tego weekendu policjanci skontrolowali kilkadziesiąt osób przemieszczających się rowerami wodnymi, kajakami i łodziami.

- Niestety, niektóre osoby były nietrzeźwe. Jedna z kontrolowanych osób miała w organizmie blisko 2 promile alkoholu. - informują policjanci. - Niezmiennie od lat najczęstszą przyczyną utonięć jest alkohol i brawura. Do tragedii może doprowadzić spożywanie alkoholu przed i w trakcie kąpieli. Często zbytnio ufamy własnym umiejętnościom. Niestety zdarza się również, że spędzając czas wolny nad wodą i opiekując się dziećmi, to właśnie opiekunowie spożywają alkohol, co przyczynia się do zmniejszenia poświęcenia uwagi dzieciom, które w tym czasie beztrosko bawią się w wodzie - dodają. 

Search