header newses

Informacje

Informacje

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wiadomości, których nie można przegapić

Podsumowanie Tygodnia

Tradycyjnie zapraszamy na cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wydarzeń. Czym emocjonowali się tarnogórzanie?

 Koronawirus w Tworogu. Zdalne nauczanie, paraliż całej gminy

Pandemia uniemożliwia sprawne funkcjonowanie samorządów. Koronawirus pojawił się już w Urzędzie Gminy w Świerklańcu, a w tym tygodniu utrudnił pracę placówek oświatowych w Tworogu. Szczegółowy opis sytuacji można znaleźć w artykule

Kolejne pandemiczne utrudnienie. Urząd Miasta ogranicza działalność

Władze Tarnowskich Gór zdecydowały się na wprowadzenie nowych restrykcji. Petenci będą przyjmowani tylko w pokojach na parterze budynku. Co jeszcze warto wiedzieć zanim wybierzemy się do urzędu?

Pojawią się dodatkowe kursy. Nowe autobusy do Strzybnicy

W ostatnim czasie weszły w życie ograniczenia dotyczące liczby pasażerów w pojazdach transportu miejskiego. Dla mieszkańców, zwłaszcza uczniów, zostaną uruchomione nowe linie. Zachęcamy do sprawdzenia harmonogramu odjazdów

Zwłoki na śmietniku. Makabryczne odkrycie w centrum Tarnowskich Gór

We wtorek przy ulicy Gliwickiej znaleziono ciała dwóch zmarłych osób bezdomnych. Policja bada przyczyny ich śmierci. Więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Ulica imienia WOŚP? Ponad 1700 tarnogórzan jest za!

Powstał pomysł, by jedną z ulic w naszym mieście nazwać imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Większość mieszkańców uznała, że to dobry pomysł. Co na to Urząd Miasta?

Srebrny Pociąg powraca! Odwiedzi Tarnowskie Góry, Bytom i Katowice

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych zaprasza na kolejną edycję popularnej, turystycznej atrakcji. W ramach jednego biletu można zwiedzić kopalnię srebra, sztolnię w Zabrzu oraz odbyć wycieczkę wąskotorówką. Przedstawiamy terminy wydarzenia. 

Imbir i miód, czyli opowieści o tarnogórskiej herbaciarni

Rozpoczynamy cykl artykułów o ciekawych lokalach w naszym mieście. W tym tygodniu zapraszamy do herbaciarni Imbir i miód. Dlaczego warto tam zajrzeć?

Search